Контакти | Графік роботи |
+38 050 60 50 400 +38 096 60 50 400 info@cerebrum-clinic.com | Понеділок -П’ятниця: 9:00 – 20:00 Субота: 9:00 – 18:00 Неділя: Вихідний |
Відео-електроенцефалографічний (ЕЕГ) моніторинг — це найсучасніший метод діагностики епілепсії у світі (станом на 2024 рік). ЕЕГ використовується для оцінки електричної активності головного мозку і є незамінним у діагностиці та лікуванні епілепсії. У клініці «Церебрум», що знаходиться в Івано-Франківську, ми надаємо послуги відео-ЕЕГ моніторингу, допомагаючи вам отримати точні та надійні результати обстеження.
Ціна на ЕЕГ обстеження головного мозку
Послуга | Ціна (грн) |
---|---|
Відео ЕЕГ 1 година | 1600 |
Відео ЕЕГ 2 години | 2500 |
Відео ЕЕГ 3-4 години | 3500 |
Відео ЕЕГ 5-6 години | 5000 |
Відео ЕЕГ 12 годин нічне | 8500 |
Відео ЕЕГ 24 години | 12000 |
Полісомнографія нічна | 8500 |
Ми чітко розуміємо важливість якості послуги для вас, тому ми регулярно проводимо стажування наших лікарів за кордоном. Також, ми розуміємо необхідність доступності послуги, тому ми постійно працюємо над оптимізацією внутрішніх процесів клініки для того, щоб ціни залишались конкурентноспроможними. Вище в таблиці ви можете знайти детальну інформацію про вартість відео-ЕЕГ моніторингу. Якщо у вас виникли будь-які питання, ви можете зв’язатись нами з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 20:00, у суботу з 09:00 до 18:00 по телефонам: 050 60 50 400 або 096 60 50 400. Більш детальну інформацію про контакти клініки і способи зв’язку ви знайдете на сторінці контакти.
Клініка в Івано-Франківську
Ми знаходимось на вулиці Пасічна, 8 і відкриті з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 20:00, в суботу з 9:00 до 18:00. Неділя — вихідний. В робочий час ви можете зателефонувати до нас з будь-яких питань за телефонами: 050-60-50-400 або 096-60-50-400.
Електроенцефалографія при епілепсії
ЕЕГ головного мозку при епілепсії є особливо важливою у діагностиці, оскільки це захворювання характеризується специфічними змінами в електричній активності мозку. Обстеження дозволяє виявити «епілептичні хвилі» або інші аномалії, що можуть вказувати на наявність епілепсії. ЕЕГ використовується не тільки для постановки діагнозу, але й для моніторингу ефективності лікування, а також для визначення типу епілептичних нападів, що є ключовим для підбору оптимальної терапії.
Роль діагностики при лікуванні епілпесії
Стандартом у діагностиці епілептичних нападів є відео-ЕЕГ моніторинг, що включає одночасну реєстрацію ЕЕГ та відеозапис стану пацієнта. Цей метод дозволяє детально аналізувати напади та тривало моніторити мозкову активність. Відео-ЕЕГ моніторинг важливий для визначення типу епілепсії, локалізації епілептичного вогнища та для диференційної діагностики між епілептичними та не епілептичними станами. Нашою перевагою є те, що ми надаємо послуги саме відео-ЕЕГ моніторингу, а не стандартного ЕЕГ. Такий тип діагностики значно інформативніший, оскільки записує відео вашого сну. Звичайний ЕЕГ-моніторинг триває близько 30 хвилин не включає в себе відеозапис сну і в частині випадків є недостатньо інформативним для постановки точного діагнозу.
Показання до проведення відео-ЕЕГ моніторингу:
- Встановлення діагнозу епілепсія (особливо коли страндартне ЕЕГ не показало ніяких змін; близько половини пацієнтів з епілепсією не мають епілептичної активності в бадьорості, а тільки під час сну, тому важливим є запис ЕЕГ під час сну пацієнта!);
- Визначення точного типу епілепсії (важливо встановити точно чи це вогнищева, чи генералізована форма епілепсії, чи це конкретний епілептичний синдром, тому що від цього залежить правильно назначене лікування);
- Локалізація епілептичного вогнища (щоб співставити зміни на МРТ головного мозку та епілептичну активність, особливо коли є структурні зміни головного мозку в декількох місцях);
- Диференціальна діагностика (деколи епілептичні напади важко відрізнити клінічно з неепілептичними пароксизмальними станами, для цього варто робити запис приступу під час ЕЕГ обстеження);
- При тривалому прийомі протиепілептичних препаратів (ПЕП) і відсутності приступів з метою безпеки відміни ПЕП (рекомендовано 24-годинний моніторинг);
- У дітей з затримкою розвитку для виключення епілептичного генезу (обов’язково запис ЕЕГ під час сну дитини, оскільки в бадьорості зазвичай в таких дітей ЕЕГ в нормі; самі приступи можуть бути відсутні, лише наявна затримка розвитку у вигляді порушення мови або психомоторного розвитку).
Протипоказання до проведення ЕЕГ
- Гострі інфекційні захворювання або висока температура.
- Екстремальне занепокоєння або агресивна поведінка.
В загальному, особливих протипоказів до проведення ЕЕГ немає, в певних випадках потрібно консультуватися з епілептологом про доцільність проведення обстеження.
Підготовка до ЕЕГ
Перед проведенням діагностики важливо дотримуватися декількох простих рекомендацій. Зокрема, рекомендується вимити голову перед обстеженням, уникати вживання кофеїну та інших речовин із стимулюючим ефектом. Важливим є запис сну пацієнта під час ЕЕГ, тому можна поспати менше (5-6годин) вночі перед обстеженням, щоб легше заснути під час відео-ЕЕГ моніторингу. Це допоможе забезпечити найбільш точні та надійні результати ЕЕГ.
ЕЕГ дослідження: процес та значення
Процес ЕЕГ включає фіксацію електродів на шкірі голови пацієнта для реєстрації електричної активності мозку. Це безболісна та неінвазивна процедура, яка може тривати від 1години до декількох днів, в залежності від рекомендацій лікаря-епілептолога. Дослідження проводиться як у стані спокою, так і під час сну або з використанням спеціальних стимулів. ЕЕГ дослідження є повністю безпечним та немає ніякого впливу на ваш організм.
Наше обладнання
Клініка «Церебрум» застосовує сучасне обладнання для проведення відео-ЕЕГ моніторингу, використовуючи 32-канальний цифровий відео енцефалограф фірми Natus exltek із частотою дискретизації 1024Гц. Обладнання відповідає міжнародним стандартам та включає 25 екстракраніальних електродів, встановлених за міжнародною системою «10-20».
Наші фахівці мають значний досвід у роботі з цим методом діагностики, що дозволяє нам забезпечити високу точність та достовірність результатів. Ми забезпечимо комфортні для вас умови під час обстеження, а також гарантуємо конфіденційність та професійний підхід.
Якщо ви знаходитесь на цій сторінці, вірогідно, ви вже знаєте, що таке епілепсія. Але для тих, хто тільки зіштовхнувся з цим недугом, у наступних чотирьох абзацах ми коротко розповімо.
Що таке епілепсія?
Епілепсія є довготривалим неврологічним розладом, що проявляється у вигляді не спровокованих, короткотривалих (до 5-10 хвилин) епізодів(нападів). Ці напади можуть включати судоми у певних частинах тіла, таких як кінцівки або обличчя, але також можуть відбуватися без судом і спричиняти порушення мови, сприйняття, зміни в поведінці, раптове виключення свідомості на декілька секунд- «задивляння» (абсанс) або короткотривалий дискомфорт у животі. Епілептичні напади можуть мати різну частоту – від одного разу на кілька років до декількох разів на день і відбуватися як вдень, так і вночі під час сну.
Розрізняють напади з вогнищевим (коли початок нападу виникає в конкретній ділянці в мозку) та генералізованим (коли в нападі бере участь увесь мозок) початком. Вогнищеві напади можуть бути зі збереженим усвідомленням (коли пацієнт памятає, що відбувається під час нападу) та з порушеним усвідомленням.
Причини виникнення епілепсії можуть бути різні, включаючи структурні, генетичні, інфекційні, метаболічні, імунні фактори або невизначені етіологічні фактори.
Точний тип епілептичного нападу та відповідно тип епілепсії або епілептичний синдром можна визначити, аналізуючи клінічні ознаки та дані електроенцефалографії (ЕЕГ). Лікуванням епілепсії займається спеціалізований лікар – епілептолог, який оцінює клінічну картину та дані ЕЕГ. Нижче ви можете переглянути у повному розмірі брошуру (натисніть на зображення), або завантажити її для більш детального ознайомлення (під зображенням є кнопка «Завантажити»).
Контакти Графік роботи +38 050 60 50 400
+38 096 60 50 400
info@cerebrum-clinic.comПонеділок -П’ятниця: 9:00 – 20:00
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: Вихідний