Магнітно-резонансна томографія (МРТ) поперекового відділу хребта — це високотехнологічний метод, який дозволяє якісно дослідити структури хребта та їхній функціональний стан. Цей метод є ефективним засобом виявлення прихованих патологій і травм.
Вибір місця для проведення МРТ поперекового відділу хребта — це важливий крок на шляху до вашого здоров’я і клініка «Церебрум» готова стати вашим надійним партнером у цьому важливому питанні.
Ми пропонуємо вам високоточне обладнання для проведення МРТ і команду досвідчених фахівців, готових надати вам зручність, безпеку та професіоналізм на кожному етапі дослідження. Ми розуміємо, наскільки важливе для вас є ваше здоров’я, тому робимо все, щоб забезпечити вам максимальний комфорт та найвищу якість обслуговування.
Різниця між МРТ попереково-крижового відділу (попереку) та МРТ крижового відділу
У нашій клініці ми проводимо МРТ попереково-крижового відділу. Окремо МРТ крижового відділу ми не проводимо і зараз ось чому. Подивіться на зображення нижче:
Як бачите, киижовий відділ — це досить мала ділянка і окремо її досліджувати неінформативно. У чому ж різниця? Поперек — це і є попереково-крижовий відділ, просто термін «МРТ попереку» — більш спрощена, народна назва.
Показання до дослідження
Якщо вас турбує тупий, ниючий або гострий біль в районі поперку, ягодиці. Біль може з’являтися при ходінні, згинанні тулуба, зміні положення тіла при лежанні або коли ви стоїте; Якщо вас турбує порушення чутливості в районі попереку аж до погіршення фізичного стану — скоріше за все, лікар вас направить на МРТ попереково-крижового відділу хребта.
Тривалість дослідження
20-45 хвилин — середня тривалість МРТ поперково-крижового відділу хребта. Тривалість дослідження залежить від того, чи зможете ви знаходитись цей час в нерухомому положенні. Під час процедури можна вільно дихати, але рухати кінцівками, тазом, соватись або переминатись з боку на бік не можна.
Під час дослідження МРТ-апарат постійно, міліметр за міліметром, робить поперечні «фотзнімки» необхідної ділянки. Після чого ці знімки програмно «зклеюються» і формуються у 3D об’єкт. Після чого знімки можна розглянути як окремо, так і у об’ємі. Якщо почати рухатись під час цієї зйомки, то ефект вийде як на розмитому фотознімку, які ви могли бачити на невдалих фотографіях на звичайну фотокамеру. В результаті, на таких розмитих «знімках» нічого неможливо буде розібрати. А оскільки МРТ — це певний алгоритм за яким працює апарат — невдалий знімок переробити буде неможливо, тому доведеться починати процедуру сканування заново.
Наша порада: щоб МРТ пройшло максимально швидко закрийте очі і уявіть, що ви знаходитесь десь в гарному місці, яке вам дуже подобається. Згадайте щось приємне. Морально підготуйтесь до того, що робота МРТ-апарату не безшумна, і скоріше за все буде вас від цього процесу відволікати. З нашої сторони, ми видаємо біруши, які зроблять перебування в апараті максимально комфортним.
Пам’ятайте, що на звуки не потрібно зважати увагу, адже це лише звуки, а МРТ-апарат — це високотехнологічний пристрій, яким керує лікар, що знаходиться поряд з вами в кімнаті.
Якщо у вас є страх замкнутого простору — вас буде підбадьорювати те, що у ваших руках буде грушка, стисненням якої ви в будь-який момент просигналізуєте про те, що потрібно терміново зупинити дослідження.
Обмеження на проведення МРТ попереково-крижового відділу хребта
МРТ — повністю безпечна процедура тільки за умови дотримання певних обмежень. Обмеження існують умовні і абсолютні. Умновні протипоказання мають тільки певні умови, які можуть впливати на проведення МРТ і якість результату. Абсолютні протипоказання ж є обставинами, при яких дослідження категорично заборонено.
Умовні обмеження
До умовних протипоказань ми відносимо страх замкнутого простору, вагітність на пізньому терміні, неможливість знаходитись в стабільному положенні тривалий час.
Абсолютні обмеження
Абсолютні протипоказання охоплюють наявність металевих імплантатів чи медичних пристроїв, які можуть взаємодіяти з магнітним полем (наприклад, кардіостимуляторіи) або інші електронні чи металеві імпланти чи осколки, які можуть бути пошкоджені магнітним полем.
Наслідки та можливі реакції організму після МРТ попереково-крижового відділу хребта
Реакція організму на МРТ поперекового відділу хребта незначна або відсутня. Вплив дослідження є безпечним для організму. Проте, іноді можливі певні реакції. Наприклад, пацієнт може переживати перед першим дослідженням, бути напруженим, через що можуть відчувати після дослідження легку втому чи головний біль. Зазвичай, ці симптоми швидко зникають. При бажанні, після процедури у вас буде можливість сісти і відпочити, попити води. Якщо ви переживали — заспокоїтись. Ми зробимо все можливо, щоб забезпечити максимальний комфорт та безпеку під час і після процедури.
Що включено у вартість послуги?
Вартість МРТ попереково-крижового відділу хребта у нас включає повний обсяг послуг, не залишаючи місця для непорозумінь. Ви отримаєте повноцінне дослідження високоточним обладнанням, докладну візуалізацію та індивідуальний підхід до аналізу та розшифровки результатів. Вартість також охоплює консультацію з кваліфікованим фахівцем, який роз’яснить вам кожен етап процедури та відповість на всі ваші запитання. У нас ваше здоров’я — це завдання №1 і вартість послуги МРТ поперекового відділу хребта відображає нашу зобов’язаність до вашого комфорту та точності діагностики.
Як проходить МРТ попереково-крижового відділу?
1. Підготовка до МРТ попереково-крижового відділу хребта
Перед процедурою ми дамо вам бланк з короткими запитаннями про наявність металевих імплантів, протезів тощо. На цьому етапі ми приймаємо рішення, чи можна вам пробити МРТ, також відповідаємо на всі ваши запитання.
Після цього ми попросимо вас пройти в кабінет МРТ, де потрібно буде зняти всі металеві предмети, залишити електронні присторї.
Далі ми допоможемо вам зайняти зручне положення на столі томографа. Для вашого комфорту і зручного знаходження в нерухомому положенні ми надаємо спеціальну підкладку для МРТ поперково-крижового відділу. Підкладка напряму не впливає на якість обстеження, однак завдяки їй вам буде легше лежати в одному положенні. На якість впливає лише від апарату і правильно сформованих протоколів (алгоритмів) обстеження. Далі ми зафіксуємо голову на зручному підголівнику, дамо грушку, якою ви зможете просигналізувати про зупинку діагностики і біруші, які допоможуть з комфортом пройти процедуру.
2. МРТ дослідження
На цьому етапі вам потрібно максимально нерухомо лежати й розслабитись, щоб не рухати тулубом, руками, головою чи ногами. Для цього перед початком процедури займіть зручне положення. Ми повідомимо вас про початок процедури.
3. Розшифрування й отримання результатів
Середня тривалість розшифровки МРТ крижового-клубного відділу від пари годин до дня. Все залежить від завантаженості лікаря на момент дослідження. Пам’ятайте, що розшифровка результатів — це важливий і кропіткий етап. Тому його не можна виконувати швидкоруч. Від цих пари годин залежить подальша якість вашого лікування.
Звіт буде доступний на диску, у паперовому варіанті та на плівці. При бажанні, ми відправимо результат за домовленістю в месенджери або на пошту.
Після цього ви зможете звернутись з результатом дослідження до лікуючого лікаря і розпочати подальше лікування, якщо це буде необхідно.
Що показує МРТ поперекового відділу хребта?
Розшифровка результатів дозволяє ідентифікувати будь-які ураження, патології чи деформації хребта, що можуть бути причиною болю або обмеження рухової активності. На фото нижче представлено МРТ знімок пацієнта, який скаржився на сильні білі у відділі попереку, що проявлявся під час нахилів вперед та ходіння. Причина — затиснений сідничний нерв. Додаткова перевага МРТ у тому, що окрім основної причини із-за якої звернувся пацієнт, були виявлені ознаки остеохондрозу, протрузії міжхребцевих дисків деформуючий спондилоартроз (зневоднення міжхребцевих дисків)
Частота проведення МРТ поперекового відділу хребта?
Частота рекомендацій для проведення МРТ поперекового відділу хребта визначається лікарем індивідуально для кожного пацієнта в залежності від медичних показань та симптомів.
Рекомендації щодо прийому їжі та напоїв перед процедурою
Радимо утриматися від прийому їжі протягом 2-4 годин перед процедурою.
Вплив алкоголю на результати
Алкоголь може впливати на результати МРТ, тому рекомендується утриматися від споживання алкоголю принаймні за 24 години до процедури.
Чи можна робити МРТ поперекового відділу хребта з зубними імплантами, брекетами чи металевими коронками?
Так, МРТ поперекового відділу хребта можна проводити з наявністю зубних імплантів, брекетів чи металевих коронок, оскільки це не впливає на якість зображень.
Проведення МРТ поперекового відділу хребта у вагітних
МРТ у вагітних жінок проводиться тільки у випадках життєвої необхідності, коли користь для матері переважає ризики для плоду. Рішення приймає лікар, враховуючи всі можливі аспекти.