ЕМГ — метод дослідження біоелектричної активності м’язів та нервово-м’язової передачі. Показаний при захворюваннях нервів та м’язів верхніх та нижніх кінцівок, обличчя. Використовується для виявлення осередків ураження нервово-м’язової системи, аналізу їх характеру та ступеня поширення при ендокринологічних, ревматичних, неврологічних патологіях, після травм опорно-рухового апарату.
Контакти | Графік роботи |
+38 050 60 50 400 +38 096 60 50 400 info@cerebrum-clinic.com | Понеділок – П’ятниця: 9:00 – 20:00 Субота: 9:00 – 18:00 Неділя: Вихідний |
Електроміографія — трохи лікнепу
Електроміографія — це неінвазивна або малоінвазивна(в залежності від виду) методика для виявлення порушень у роботі периферичної нервової системи.
ЕНМГ обстеження допомагає діагностувати наступні захворювання:
- міастенія;
- міоклонія;
- невропатії;
- хвороба Паркінсона;
- травми;
- тунельний синдром;
- пошкодження нервової тканини;
- розрахувати відсоток ушкодження нерва;
- поліміозит.
Дослідження допомагає виявляти захворювання на початковій стадії, що полегшує і прискорює лікування та відновлення пацієнта.
Методики дослідження
Наразі розроблені й використовуються поверхневий, голчастий й стимуляційний вид діагностики. В першому випадку електроди розташовані на шкірі пацієнта, у другому — їх вводять у м’яз. При стимуляційній ЕНМГ досліджують стан рухових та чутливих нервів, шийних та попереково-крижових корінців. Електроди також розташовують на шкірі пацієнта.
Коли показане обстеження
Електроміографію призначає невролог під час комплексного обстеження пацієнта. Процедура показана у наступних випадках:
- м’язова слабкість;
- судоми;
- мимовільне опускання повік;
- посмикування, спазми деяких м’язів;
- оніміння кінцівок, обличчя, підвищена чутливість до холоду;
- поява втоми під час ходьби, почуття тяжкості в ногах;
- невропатія, запалення нервів;
- травми хребта — грижі, протрузії, переломи рук або ніг;
- підозра на атрофію м’язових волокон.
Обстеження призначають при комплексному лікуванні цукрового діабету, остеохондрозі, розсіяному склерозі, вібраційній хворобі, захворюваннях нирок. Воно також показане для контролю лікування.
Як проходить електронейроміографія
Пацієнт лежить або сидить у кріслі.
- Лікар фіксує електроди до м’яза 2 способами: нашкірним (накладаються на шкіру над м’язом) або голчастим (електроди вводять у м’яз).
- Електроди приєднують до електроміографа, що реєструє біоелектричні сигнали від м’яза, його волокон. Інформація перетворюється на графік, що нагадує електрокардіограму. Вона записується на стрічку міографа і роздруковується.
Тривалість електроміографії залежить від цілей та обсягів дослідження і в середньому становить 30–40 хвилин.
Коли дослідження заборонене
ЕНМГ — це безпечне та інформативне обстеження. Заборонено його призначати у наступних випадках:
- пошкодження шкіри у зоні обстеження;
- загальне погане самопочуття пацієнта;
- висипи на шкірі;
- інфекційні хвороби в активній фазі;
- психічні розлади (для голкового методу);
- судоми та епілепсія;
- наявність кардіостимулятора;
- тяжкі захворювання серця;
- вагітність (відносний протипоказ).
Дитячий вік, лактація, онкологічні захворювання в анамнезі — не є протипоказаннями для обстеження.
Правила підготовки
Спеціальної підготовки не потрібно. За добу до обстеження потрібно відмовитися від приймання міорелаксантів, холіноблокаторів. Якщо ви приймаєте певні препарати й не маєте змоги від них відмовитися, то повідомте про це лікаря.
Електроміографія ціна
Ціна даного обстеження буде залежати від виду та місця проведення самої процедури. Так як ми розуміємо рівень необхідності цього обстеження, наша клініка «Церебрум», старається зробити цю послугу доступною для кожного.
Контакти | Графік роботи |
+38 050 60 50 400 +38 096 60 50 400 info@cerebrum-clinic.com | Понеділок – П’ятниця: 9:00 – 20:00 Субота: 9:00 – 18:00 Неділя: Вихідний |
Детальніше вартість ви можете дізнатись, звернувшись до нас, за допомогою сайту або за номером телефону, що вказаний в розділі контакти.