Лудоманія — патологічне бажання грати в азартні ігри, лікування ігроманії в Івано-Франківську відбувається амбулаторно у медичному центрі «Церебрум» за допомогою класичних та інноваційних методів.
Залежність має негативні наслідки для фінансів, відносин з родиною та друзями, фізичного та психічного здоров’я гемблера. Люди відчувають втрату контролю за своїми діями, відчуття провини. Їхня звичка може закінчитися суїцидом. Лікування тривале та комплексне — потрібна медикаментозна підтримка, психотерапія, інноваційні апаратні методи.
Контакти | Графік роботи |
+38 050 60 50 400 +38 096 60 50 400 info@cerebrum-clinic.com | Понеділок – П’ятниця: 9:00 – 20:00 Субота: 9:00 – 18:00 Неділя: Вихідний |
Стадії розвитку
Лудоманія розвивається швидко, лікарі виділяють 4 основні стадії залежності. Тривалість кожної залежить від індивідуальних особливостей гемблера.
Стадії лудоманії:
- Початкова — людина грає в азартні ігри, отримує позитивні емоції й виграші. Процес відносно контрольований, не викликає проблем з фінансами, спілкуванням з родиною та друзями.
- На 2 стадії людина починає втрачати контроль над часом і грошима. Вона говорить про ставки, розробляє стратегії, марить про великі виграші. На цьому етапі починає робити спроби відігратися, бере кошти в борг, приховує гральну діяльність від оточення.
- На третій — лудоманія стає проблемою, втрачається здатність контролювати гральну поведінку. Людина відчуває стрес і тривогу внаслідок програшів, не може обслуговувати свої борги. Всі наявні кошти вона витрачає на ставки, лудомана не цікавлять робота, родина, з’являються симптоми депресії. Він починає розуміти, що потрібна допомога, але не знає як боротися в комп’ютерної залежністю або потягом для картярських ігор, слотів.
- На 4 стадії гемблер стає повністю залежним від азартних ігор. Гра стає пріоритетом, виникає нав’язлива потреба робити ставки незалежно від наслідків. Відмова викликає сильну депресію та стрес. Людина втрачає роботу, близьких та друзів, може мати проблеми із правоохоронними органами.
Симптоми лудоманії
Хворі на ігроманію демонструють поведінку, характерну для всіх видів хімічних і нехімічних адикцій. Гемблер думає про гру, розробляє стратегії, фантазує щодо великого виграшу. Всі дії зосереджені навколо предмета залежності, але лудоман вважає, що може позбутися цієї звички у будь-який час.
Інколи після великих програшів, гемблер припиняє на деякий час робити ставки. Але він починає відчувати:
- занепокоєння;
- роздратування;
- непереборну потребу знову взяти участь у грі;
- виникає абстинентний синдром, що супроводжується головними болями, порушенням сну, неможливістю зосередитися на будь-яких діях.
Для покращення стану гемблер робить маленьку ставку, починає грати знову. Лудоман вірить, що обов’язково настане день «коли йому пощастить», він отримає значний виграш. Це змінить його життя і після цього обов’язково він відмовиться від залежності.
Причини
Лудоманія — складна проблема, її причини різноманітні та включають комбінацію кількох факторів. Лікарі виділяють наступні:
- Біологічна схильність — залежність може викликати певна незрілість мозку, недостатня продукція нейромедіатора дофаміну. Азарт, виграш супроводжується викидом кортизолу, адреналіну. Людина відчуває збудження, задоволення від гри.
- Психологічні фактори — азартні ігри використовуються як спосіб втечі від стресу, депресії або інших проблем.
- Соціальне середовище та негативні життєві обставини — гемблер вважає, що він може контролювати вдачу, а з великим виграшем його життя зміниться в кращій бік. При цьому в колі його спілкуванні не засуджують азартні ігри, вони доступні.
Як лікуватися?
Лікування починається з бесіди. Зазвичай, потрібну інформацію лікар отримує він родини пацієнта. Останні (у 95% випадків) не вважають свою залежність проблемою. Лікування комплексне — використовується медикаментозна терапія, різноманітні психотерапевтичні методики.
Який лікар лікує?
Лудоманія потребує комплексного лікування, втручання лікарів різних спеціальностей. Обов’язково потрібно з’ясувати причини виникнення залежності. До кого звернутися:
- психіатр;
- психотерапевт, невролог;
- фізіотерапевт;
- сімейний лікар;
- соціальні робітники.
Обов’язково лікарі взаємодіють з родиною хворого. Бо зазвичай, їм також потрібна психологічна підтримка, рекомендації щодо поводження з лудоманом.
Класичні методи лікування
В класичній медицині використовується фармакотерапія для подолання депресії, абстинентного синдрому. Призначаються седативні засоби, антидепресанти, вітаміни, проводиться лікування супутник розладів.
Як лікувати ігрову залежність методами психологічного впливу:
- раціональна психотерапія — бесіди з пацієнтом, лікар звертається до його розуму, використовуючи роз’яснення та докази;
- сугестивна та гіпносугестивна терапія — навіювання певних установ, рішення щодо відмови від азартних ігор;
- активаційна психотерапія для стимуляції хворого до діяльності.
Методи лікуванні підбирають індивідуально. Показані особисті консультації з лікарем, групові заняття.
Лікування з допомогою ТМС
ТМС (транскраніальна магнітна стимуляція) — неінвазивна процедура, під час якої використовують магнітні поля для стимуляції нейронів у мозку. Це інноваційний метод терапії психічних розладів, гарно зарекомендував себе при лікуванні хронічного болю, депресії, гральної залежності.
Під час процедури пацієнт сидить або лежить, над його головою розміщують спеціальну магнітну котушку. Магнітне поле проникає через шкіру та кісткову тканину і впливає на нейрони у мозку, змінюючи їхню активність.
ТМС показана для пацієнтів, що не відповідають на ліки або інші методи психічної терапії. Але вона підсилює дію ліків, гіпнотерапії, майже не має протипоказань. Курс призначає лікар, зазвичай це від 15 сеансів. Лікування відбувається амбулаторно.
Поради лікаря залежним
Лікарі медичного центру «Церебрум» розробити гайд для пацієнтів з лудоманією. Що вони рекомендують:
- шукайте допомогу і не соромтеся звернутися до професіоналів.
- приймайте свою проблему, це перший крок до одужання;
- уникайте ситуацій, які спонукають вас до гри;
- розвивайте здорові замінники азартних ігор, такі як фізична активність, хобі або соціальні заняття.
Зверніться до родини та друзів, які можуть підтримати вас у процесі одужання, та будьте терплячими, не впадайте у відчай якщо не бачите миттєвих результатів. Важливо залишатися на шляху до одужання, попри труднощі.
Поради лікаря близьким
Особливо важливо надати підтримку та допомогу близьким особи, що страждає від залежності від азартних ігор. Ось кілька порад від лікарів медичного центру «Церебрум»:
- Лікування лудоманії в Україні потрібно розпочинати зі звернення до державного регулятора азартних ігор. Напишіть заяву щодо обмеження гравця. Він не зможе грати в наземних казино, онлайн-платформах, що отримали ліцензії КРАІЛ.
- Підтримуйте та будьте терплячими, але майте на увазі, що можливі рецидиви.
- Підтримуйте і допомагайте, але не на шкоду власному здоров’ю або емоційному добробуту.
- Зверніться до лікарів та дбайте про себе. Вам також потрібна підтримка психолога. Зазвичай, медичні центри надають такі послуги.
Лудоманія — це складна хвороба, бо не існує фізичного подразника на кшталт наркотику або алкогольних напоїв, які можна виключити з життя пацієнта. Ми можемо вам допомогти, але потрібно налаштуватися на комплексне та послідовне лікування.
Контакти | Графік роботи |
+38 050 60 50 400 +38 096 60 50 400 info@cerebrum-clinic.com | Понеділок – П’ятниця: 9:00 – 20:00 Субота: 9:00 – 18:00 Неділя: Вихідний |