Полісомнографія — сучасний метод діагностики порушень сну з використанням приладів, що безперервно фіксують активність мозку, рухи, дихання, серцеву діяльність та інші функції організму протягом сну. Полісомнографія дозволяє визначити наявність чи відсутність порушень дихання уві сні (апное чи гіпопное), періодичні рухи кінцівок та встановити чи виключити причини безсоння.
Наш медичний центр пропонує зробити обстеження сну пацієнтам з України та іноземним громадянам. Наші лікарі дотримуються міжнародних стандартів, сучасних стандартів і алгоритмів діагностики та лікування.
Зателефонуйте до клініки за телефонами 050-605-04-00 / 096-605-04-00 з понеділка по суботу з 09:00 до 20:00 і ми з радістю відповімо на всі ваші запитання. Також, ви можете записатись на консультацію лікаря в зручний для вас час.
Назва послуги | Ціна (грн) |
Полісомнографія нічна | 7000 |
Консультація сомнолога | 700 |
Дослідження відбуваєтсья на найсучаснішій апаратурі, що одночасно обробляє інформацію від 35 зовнішніх електродів для повноцінного кардіо-нейро-легеневого моніторингу. А інфрачервона відеокамера у поєднанні з отриманою інформаціжю дозволяє отримати значно більше корисної для діагностики інформації і зробити її більш точною. Ми з’ясуємо причини порушення сну і допоможемо з ними впоратись, щоб ви мали повноцінний та здоровий сон.
Як проходить полісомнографія?
Дослідження проходить у лабораторії сну нашого медичного центру виключно під час природного нічного сну. Протягом ночі ви будете спати під наглядом медичного персоналу. До шкіри зафіксують датчики. Датчики зручні і не викликають біль або дискомфорт. З їх допомогою ми отримаємо наступну інформацію про ваш сон:
- Активність головного мозку;
- Рухи грудини, живота, верхніх та нижніх кінцівок, жувальних м’язів, очей;
- Положення тіла;
- Роботу серця;
- Насиченість крові киснем;
- Потік повітря, що вдихається та видихається;
- Звуки (стогін, хропіння, розмови тощо).
Додаткову інформацію про сон ми отримуємо за допомогою інфрачервоної відеокамери. Після обстеження наші лікарі аналізують отримані дані.
Отримання результатів після полісомнографії
Результат (розшифровка) буде готова приблизно через 14 днів. Такий тремін обумовлений тим, що ми проводимо дослідження сну згідно міжнародних стандартів, що включає в себе багато параметрів (деякі з яких описані в попередньому абзаці). Відповідно, ручна розшифровка сну безпосередньо лікарем такої кількості даних не може зайняти менше часу. Більш швидкі результати (кілька днів) можливі лише тоді, коли записується і аналізується лише якийсь один показник.
Про готовність результатів ми вас сповістимо через зручний для вас спосіб: по домовленості вам зателефонує лікар, або за допомогою SMS, Viber, або через інший зручний канал зв’язку.
Ми радимо отримати результат (розшифровку) безпосередньо у лікаря на очному прийомі. Так, ви зможете отримати коментарі й рекомендації особисто. Але, якщо такий варіант вам не підходить — лікар надасть коментарі по телефону. Розшифровку відправимо в електронному варіані. Але, як показує практика, найбільш інформативна консультація виходить саме під час очного прийому.
Коли полісомнографія не протипоказана?
Наявність різноманітних імплантатів — кардіостимуляторів, інсулінових помп, тощо — не є протипоказаннями для дослідження сну. Також полісомнографія дозволена для вагітних жінок, дітей, при наявності хронічних захворювань, пацієнтам, що використовують опіоїди постійно.
Підготовка перед дослідженням
Спеціалізована підготовка для обстеження відсутня. Але в день дослідження потрібно відмовитися від паління, вживання алкоголю, снодійних препаратів, психостимуляторів, уникати вживання кави, чаю, газованих та інших напоїв, що містять кофеїн у другій половині дня та ввечері. Слід продовжити прийом усіх препаратів, які ви вживали до цього постійно, за вийнятком тих, що лікар може відмінити перед обстеженням.
Показання до полісомнографії
Необхідність полісомнографії визначає лікар після консультації та огляду. Найчастіші скарги, при яких показана полісомнографія:
- Труднощі із засинанням, постійні безпричинні пробудження протягом ночі.
- Надмірна сонливість вдень, відчуття втоми, зниження енергії та мотивації до повсякденної діяльності.
- Порушення настрою, концентрації та уваги.
- Ранковий головний біль після пробудження.
- Раптові засинання вдень у небажаному місці та у небажаний час — напади сну (нарколепсія).
- Хропіння, проблеми з диханням уві сні, надмірна вага, ожиріння, підвищення артеріального тиску (симптоми порушення дихання уві сні: апное чи гіпопное).
- Яскраві, часто жахливого характеру галюцинації (зорові, слухові, тактильні) під час засинання або пробудження.
- Жахливі сновидіння.
- Аномальна поведінка та рухи під час сну: рухи кінцівками, ходіння (лунатизм), порушення харчової та сексуальної поведінки, відтворення сновидінь, скрипіння зубами (бруксизм).
- Параліч сну — повна нездатність рухатись протягом 1-2 хвилин після пробудження або під час засинання.
- Часте нічне сечовипускання, нетримання сечі уві сні.
А також для контролю лікування розладів сну.
Контакти | Графік роботи |
+38 050 60 50 400 +38 096 60 50 400 info@cerebrum-clinic.com | Понеділок – П’ятниця: 9:00 – 20:00 Субота: 9:00 – 18:00 Неділя: Вихідний |
Протипоказання до полісомнографії
Полісомнографія — це неінвазивне безболісне дослідження. Абсолютні протипоказання відсутні. Ми не радимо проводити полісомнографію в наступних випадках:
- Інфекційне захворювання у гострій фазі;
- Важкий, нестабільний стан пацієнта;
- Гострий больовий синдром, для полегшення якого застосовуються препарати морфіну та їх аналоги, якщо тільки вони не використовувалися пацієнтом постійно та тривалий період.